Opak Ambalaj ve Etiketleme Sanayi Ticaret Ltd. Şti.

Dil Seçiniz : clock-icon7/24 Hizmetinizdeyiz

logo

   TEKLİF İÇİN ARAYIN!  +90 (216) 394 10 13

bilgi@opakambalaj.com.tr

Fason Ambalajcının Seçimi

Fason Ambalajcının Seçimi

Fason Ambalaj Hakkında

Bir fason ambalajcı, kendi şirketinizin bir uzantısı olarak işlev görür. Kalite ve envanter kontrol prosedürlerimiz, hizmetlerimizi listelediğinizde belirlediğiniz standartlar ve spesifikasyonlarda çalışır.

Bazı fason ambalajcı sıvı dolum, bazıları shrink ambalajlama ve bazıları da blister sızdırmazlık konusunda uzmanlaşmıştır. Bazı fason ambalajcı manuel makineler kullanıyor, diğerleri ise yüksek hızlı otomatik ekipmanlara yatırım yapıyor. Bazı fason ambalajcı tek bir yerde küçük bir binaya sahipken, diğerleri ülke genelinde çok sayıda depo ve üretim tesisine sahiptir.

Bir fason ambalajcı, diğer şirketlerin pazarlaması ve dağıtması için ürünler üreten ve paketleyen bir şirkettir. Bir fason ambalajcı, ürünlerin doğrudan işe alma şirketi tarafından üretildiği gibi ürün üretmesi için işe alım şirketi ile sözleşme kapsamında çalışır.

Gerçekte ortaya çıkan şey şudur: bir fason ambalajcı bir hizmet organizasyonudur. Yapmak istemediğin şeyi yapıyoruz. Şirketinizin ürünü için en iyi paketi oluşturmak veya birleştirmek için emek, ekipman, konum ve bilgi sağlıyoruz.

Bir fason ambalajlama hizmeti seçerken, geniş bir seçim kriteri seçmelisiniz. Ve, sizin ve şirketinizin kişiliğine ve sözleşme paketleyicisinin çalışarak çalışacağı projenin niteliğine bağlı olarak, bu kriterlerin her birine az ya da çok önem verin.

 

Fason Ambalajcıyı nasıl seçersin?

Bir fason ambalajlama hizmeti seçerken, çok çeşitli seçim kriterleri kullanmalısınız. Ve, siz ve şirketinizin kişiliğine ve sözleşmeli paketleyicinin çalışacağı projenin niteliğine bağlı olarak, bu kriterlerin her birine daha fazla veya daha az önem verin.

 

Bir Fason Ambalajcısı Seçmek

Bir Fason ambalajcı seçerken birkaç husus aşağıda belirtilmiştir:

 

Yer — Üretim ve dağıtım tesislerinize göre uygun konum, projenizin toplam maliyetini etkileyerek teslimat süresini ve daha düşük nakliye ücretlerini kaydedebilir. Ancak, en kaliteli paketleyiciyi kullanarak elde edilen tasarrufların, çoğu navlun değerlendirmesinden daha ağır basabileceğini unutmayın.

Deneyim — Uzman ambalajlama becerilerini ödüyorsunuz, bu nedenle ihtiyaç duyduğunuz hizmeti sunabilmek için, düşündüğünüz paketleyicilerin donanımlı olduğundan emin olun. Benzer ürün gruplarına ve paketleme ihtiyaçlarına sahip diğer müşterilere hizmet veren şirketleri arayın.

Güçlü Etik - Sadece ikame yoktur. Çalıştığınız fason ambalajcısının dürüstlüğüne ve bütünlüğüne tam olarak güvenmiyorsanız, o zaman ambalajcıya teklif veren hizmet ve bilgiler çok az veya hiç değersizdir. Kendinize bazı sorular sorun: Bu paketleyicinin yüksek standartları var mı? Tesisleri temiz ve düzenli mi? Ne tür üretim ve kalite kontrolleri mevcut? Size eğitim kayıtları gösterebilir mi? Çalışanlarınızın periyodik olarak yerinde ilerlemeyi izlemesine izin vermeye istekli mi?

Maliyet - Ne için ödediğinizi alırsınız. Hem düşük hem de yüksek ambalaj teklifleri, kapsamlı bir şekilde incelenmeli, analiz edilmeli ve almayı beklediğiniz hizmete göre değerlendirilmelidir.

İyi İletişim — Paketleyici, seçenekler sunmadan önce durumunuzun ne olduğunu bilmelidir. Söyleyeceğiniz şeyleri dinlemeyen adaylara dikkat edin. Sözleşmeli ambalajcı, bu fikirleri size aktarması gereken iletişim becerilerine sahip değilse, parlak düşünceler ve yenilikçi çözümler size hiçbir yarar sağlamayacaktır.

Kontroller — Ayrıntılı evrak veya kontrol gerekliliklerini göz önünde bulundurduğunuzdan ve şirketin uygun prosedürleri yerine getirmek için kurulduğundan emin olun. Kiraladığınız paketleyicinin, sorunların, çözümlerin ve bu çözümlerin çeşitli yansımaları hakkında tam ve doğru bir resim geliştirmenize yardımcı olmak için gerekli analitik becerilere sahip olduğundan emin olun.

Finansal Gücü — Fason ambalajcı, ihtiyacınız olan mali güce sahip mi?

Kişilik - Müşteri ile fason ambalajısının kilit personeli arasındaki iyi bir eşleşme, başarılı bir ilişkinin sağlanmasına yardımcı olur. Bir sözleşmeli paketleyicinin şirket temsilcisi, işi yapmak için gerekenlere sahip olduğunu göstermeyen bir tavır içeriyorsa, büyük olasılıkla karşılamaz.

Yüksek Standartlar — İyi bir paketleyici, size daha iyi hizmet vermek için sürekli çaba göstermelidir. Bir fason ambalajcı tüm gereksinimlerinize uygun olsa bile, işinizi başarılı bir şekilde yapabileceklerinden emin veya rahat hissetmiyorsanız herhangi bir satıcıyı kullanmayın.

Boyut — Paketleyici, projenizi yürütecek kadar büyük veya küçük mü? Paketleyicinin yeterli tecrübeli personeli var mı? Sorunları çözebilen ve çözüm üretebilen bir personel çok önemlidir. Başarılı fason ambalaj, iyi yönetim ve üretim uygulamalarına dayanır.

Kalite — İnovasyon belirtilerine, benzersiz yaklaşımlara ve farklı bir perspektife bakın. Paketleyicinin yerinde bir kalite programı olup olmadığını ve üretim kontrollerini tartışıp tartmadığını sorun.

Tam Zamanlı Dikkat - Çalışmanızın daha sonradan yapılmadığından emin olun. Projenizin hak ettiği ilgiyi göstermesini sağlamak için profesyonel bir kontrat paketleyici kiralayın.

Güçlü referanslar - Diğer müşterilerin listesini isteyin.

Çıkar Çatışması - Fason ambalajcısı ürün hattınızla rekabet edebilecek bir tescilli bir ürün sunuyor mu?